Archyvas

Laikšių kaimo bendruomenė įgyvendino vietos projektą „Kaimo tradicijų puoselėjimas Laikšėse“ Nr. KELM-LEADER- 6B-V-10-5-2020 (42VS-PV-20-1-11603-PR001)

Vietos projekto vykdytojas Laikšių kaimo bendruomenė
Projektas įgyvendintas pagal Kelmės krašto partnerystės vietos veiklos 2016-2023 metų vietos plėtros strategijos II prioriteto priemonės „Kaimo tradicijų puoselėjimas, mokomųjų, švietėjiškų veiklų rėmimas“, veiklos sritį „Kultūros savitumo ir tradicijų išsaugojimas, sveikos gyvensenos ir aktyvaus poilsio skatinimas“ LEADER-19.2-SAVA-8.1.
Sprendimas skirti paramą: Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos 2021 m. birželio 22 d. direktoriaus pavaduotojo įsakymu Nr. BR1-203
Vietos projekto vykdymo sutartis nesudaroma, paraiška laikoma sutartimi.
Projektas pradėtas įgyvendinti 2021 m. birželio 22 d.
Projektas baigtas įgyvendinti, mokėjimo prašymas ir galutinė ataskaita pateikti 2022 m. rugpjūčio 26 d., išmokėta paramos suma 7 140,00 Eur su PVM.
Projekto tikslas – puoselėti vietos tradicijas, bei gyventojų bendruomeniškumą organizuojant laisvalaikio bei kultūros veiklas pasikviečiant kaimyninių kaimų gyventojus ir kitų seniūnaitijos bendruomenių narius dalyvauti projekte
Projekto rezultatai – Laikšių kaimo bendruomenės įgyvendintas projektas „Kaimo tradicijų puoselėjimas Laikšėse“ susideda iš 3 renginių ir 2 edukacinių užsiėmimų, savo veiklomis apimančių trijų Šaukėnų seniūnijos Laikšių, Lykšilio ir Vidsodžio kaimų gyventojus, vietos bendruomenes.

Renginys „Žvejo šventė“ Laikšėse organizuojamas nuo senų laikų. Tai tradicinė kaimo šventė, pritraukianti daug vietinių bei aplinkinių kaimų gyventojų ir kraštiečių, gyvenančių ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Renginio metu organizuojamas teatralizuotas Neptūno ir jo svitos pasirodymas, sportinės varžybos (lauko tinklinis, krepšinis, virvės traukimas ir kt.) kuriose žaidžia vietinis  jaunimas ir iš aplinkinių seniūnaitijų, įvairios rungtys netradiciniuose  žaidimuose, (gaudoma gyva žuvis rankomis vandens pripildytoje talpoje)  kuriose dalyvauja vaikai ir jaunimas iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Laikšių kaimo bendruomenė turi vandens pramogai irklenčių, kanojų ir kt. valčių kuriomis bus galimybė paplaukioti ir pasivaržyti vandens žaidimuose. Kviečiami įvairūs muzikantai, atlikėjų grupės ir pan., bendruomenių nariai pristato savo amatus, rengiama pagamintų maisto produktų degustacijos. Šventėje dalyvauja ir kitos seniūnijos bendruomenės (Šaukėnų, Lykšilio, Vidsodžio), pristato savo narių rankomis pagamintus suvenyrus, rankdarbius ir kt. 

Renginys „Po rudens darbų“. Tradicinė Rudens šventė kasmet organizuojama spalio pabaigoje arba lapkričio pradžioje, kurioje kaimo gyventojai susirenka pasidžiaugti užaugintu derliumi, pasidalinti savo gėrybėmis, tuo pačiu pagerbti geriausius ūkininkus, gražiausiai besitvarkančių sodybų šeimininkus. Bendruomenė atsineša savo užaugintų daržovių pagamintus patiekalus, vyksta degustacija, pasidalina gaminamų senovinių patiekalų receptais ir gaminimo eiga. Išrenkamas geriausias ir skaniausias patiekalas. Apdovanojami gražiausios sodybos šeimininkai ir skaniausio patiekalo gaspadinės. 

Renginys „Užgavėnės laikšėse“. Jau eilę metų organizuojama Užgavėnių šventė, (kuri tapo tradicine) kepami blynai, lauke žaidžiami žaidimai, deginama Morė. Šios šventės organizavimas skatina burtis kaimo gyventojus bendrauti ir linksmintis kartu.

Adventinių vainikų pynimo ir kalėdinių žaisliukų gaminimo edukacija. Priešadventiniu laikotarpiu bendruomenėje vyksta pasiruošimas Kalėdoms ir kalėdinių žaisliukų gaminimas. Advento vainikų pynimas ir kalėdinių žaisliukų gaminimas kaimo moteris ir jaunimą sujungia bendruomeniškumui ir saviraiškai, suteikia gerą nuotaiką ir kūrybiškumą. Planuojama, kad edukacinėse programose dalyvaus 20 dalyvių iš įvairių gyventojų grupių. Užsiėmime dalyvautų gyventojai iš Vidsodžio ir Lykšilio kaimo bendruomenių. Užsiėmimas vyks Laikšių kaimo bendruomenės namuose kurio trukmė 4 val.

Velykinių kiaušinių marginimo edukacija. Didžiausia pavasario šventė šv.Velykos. Pavasario atėjimas ir gamtos atbudimas suteikia naujų jėgų naujiems darbams. Kiaušinių marginimas vienas iš seniausių tradicijų velykiniu laikotarpiu sutinkant prisikėlimo šventę. Kaimo bendruomenėje būtų didžiausias prioritetas įtraukiant jaunimą ir vaikus atgaivinti margučių dažymo vašku ir kitom priemonėm tradiciją. Planuojamas 30 dalyvių skaičius kartu su senjorais ir jaunimu. Pasidžiaugti padarytais darbais per atvelykio šventę ir susiburti drauge sutikti pavasario.

Kvietimai

Amatininkų gidas

Amatininku gidas